Poseta Sremskim Karlovcima

Prolećni izlet - POŠ "Plavi krug"

Učenici POŠ “Plavi krug” uživali su u poseti Sremskim Karlovcima. Ovaj romantičan susret sa kulturom i istorijom je šarmirao naše učenike očuvanom atmosferom baroknog ambijenta.
Učenici su imali priliku da posete zgradu Karlovačke gimnazije, Bogoslovije, Patrijaršijski dvor, česmu Četiri lava, Kapelu mira, Sabornu crkvu i Muzej pčelarstva. Poseban doživljaj je bila i poseta Vidikovcu sa koga se pruža pogled na Sremske Karlovce, krovove, Dunav i bačku ravnicu. Na Vidikovcu se nalazi i pozlaćeni krst i skulptura pesnika Duška Trifunovića, koji je poslednjih nekoliko godina života proveo u Sremskim Karlovcima pa je na tom mestu i sahranjen.